1 Nasklee | Móda, Beauty a Lifestyle : BOBBI BROWN FACE MAKEUP REVIEW

April 8, 2017

BOBBI BROWN FACE MAKEUP REVIEW


Ahojte! Dnes mám pre vás beauty post, ktorý je zároveň tak trochu aj review troch produktov od Bobbi Brown - ich makeupu, korektoru a concealeru. Kým však prejdem na popisovanie jednotlivých produktov, chcela by som vám aj trochu objasniť ako som sa k nim teda dostala. 
Bobbi Brown nikdy nebol jednou zo značiek, ktorú by som aktívne vyhľadávala, napríklad ako MAC. Prvý obchod bol otvorený v Auparku pred nejakou dobou, myslím že v rovnaký čas ako prvý obchod značky MAC tu u nás. 

Raz som do BB síce vkročila, ale vtedy skončila s niečím od nich len Viktorka a to konkrétne s rúžom. Ja som išla do MACu a nakúpila som si čo-to. Ceny sa mi zdali prijateľnejšie, zamestnanci boli hneď k dispozícii a "ready to help", konzultovali so mnou, dávali mi tipy. 

Druhý krát som zavítala do Bobbi Brown keď som zvažovala či od nich kúpim korektor, o ktorom som počula veľmi dobré veci (napríklad Charles Gross ho vychvaľoval v tomto videu). Keď som však vošla do obchodu, bola tam len jedna slečna zamestnankyňa, ktorá sa práve venovala malovaniu inej klientky a ani ma nepozdravila. Sorry, ale vojdem niekam, kde mi majú chcieť predať svoje produkty a správajú sa takto, je to pre mňa strašný turn off. Vtedy som sa otočila na podpätku a bez slova som odišla. 

Ale keďže sa mi pred nedávnom minul môj starý concealer (môžete trikrát hádať, odkiaľ bol) a nebola som s ním až tak spokojná, rozhodla som sa navšítiviť Bobbi Brown po tretí krát a skúsiť šťastie s ich produktom. Napriek tomu, že bol trochu drahší ako by mi prišlo v norme za taký maličký produkt. Ani tentokrát som nebola zrovna nadšená zo servisu, ktorý mi bol v obchode poskytnutý. Jedna zo zamestnankýň odišla práve vtedy, keď som ja vošla dnu (a nezabudla ma zrámovať akýmsi vozíkom ktorý vyvážala práve z predajne a ešte sa tvárila že je moja chyba že jej stojím v ceste) a druhá slečna ktorá vošla do obchodu tiež nebola veľmi priateľská. 

Neviem či mám príliš vysoké nároky, ale keď vojdem do obchodu ako je Bobbi Brown, očakávam, že ma budú hýčkať. Predsa len, nejedná sa o lacné produkty za pár šupov, ale o drahú kozmetiku. A keď  už nie hýčkaná, tak by som aspoň očakávala, že nebudem musieť viesť celú konverzáciu ja. Celkový dojem z predavačky bol taký, že fakt nemala náladu sa s niekým baviť a chela sa ma zbaviť čím skôr. A záujem mi niečo predať mi teda jednoznačne chýbal. 

Keďže som si uvedomila, že mi míňa aj makeup, tak som si predsa len kúpila jeden odtiaľto, pretože som chcela otestovať niečo nové. A takisto som zobrala concealer, keďže jedinú vec, čo mi slečna poradila bolo to, že na korektor musí ísť ešte aj concealer a celé to treba zapudrovať. A keďže Bobbi Brown robí set concealer - púder, zobrala som aj ten. 

No, ale už aby som prešla na recenziu produktov ako takých a nerozprávala tu len o mojich negatívnych zážitkoch s predavačkami .. 

Celkovo si myslím, že všetky tri veci sú super na fotky, photoshootingy. Čo tým myslím? Chcem tým povedať, že podľa mňa vyzerajú lepšie na fotkách, ako naživo. 

Pred použitím korektoru je nutné použiť trochu moisturising (nenapadá ma slovenský ekvivalent tohto slova) krém. Potom čakať, naniesť si korektor, potom zas čakať, naniesť concealer a nakoniec ho prikryť púdrom. Potom si môžete dať makeup. 

Toto sú kroky, ktoré mi povedala slečna z Bobbi Brown a ktoré som teda nasledovala každý krát keď som používala tieto produkty. Nie je to optimálne, keď sa človek ponáhľa. Ak tento proces robíte narýchlo, môže sa vám stať, že concealer a korektor vyzrajú oveľa rýchlejšie tak popraskane, že sa neusadia dobre pod okom ale vrstvia sa do vrások. Okrem toho nie sú veľmi "lightwear". Makeup však lightwear je, ale ak chcete väčšie krytie, môžete ho pokojne vrstviť (napríklad na fotenia). 

Corrector v Porcelain Peach: Myslím, že korektor kryje pekne, ale ide aj o to, aký typ kruhov pod očami máte. Zafarbenie zahaľuje skvelo, ale napríklad tie čiary, ktoré idú od vnútorného kútika oka až takmer po líčko, veľmi dobre nezakryje. Myslím si, že dobrý korektor by mal zakryť aj to - hlavne za tú cenu (cca 30 eur za 1,4g - kúpiť ho môžete tu). Okrem toho mi príde celkovo taký ťažký. Keby bol trochu menej krémový a trochu viac tekutý, sedel by mi viac a dal by sa pri nanášaní lepšie formovať.

Creamy concealer kit v Beige & Pale Yellow: S týmto produktom som celkom spokojná. Ak mám napríklad vyrážku, nemusím ani použiť korektor, proste nanesiem trochu tokto concealeru, pacnem naňho trochu púdru a vyrážku takmer nevidno. Zdá sa mi však, že z neho treba nabrať veľa produktu na to, aby zakryl a preto sa obávam, že sa mi celkom rýchlo minie. Čo by samozrejme bola celkom škoda, hlavne pri tej cene, ktorá sa pohybuje okolo 40 eur. Môžete ho kúpiť tu

Long Wear Even Finish Foundation SPF 15 Beige 3: No tu názvom naozaj neklamú - pretože ak niečo robí tento makeup vynikajúco, tak je to práve ten "even finish", teda rovnomerný výsledok. Pleť vyzerá byť krásne zjednotená. Vydrží aj dosť dlho a nie je pleti ťažká. Keď si pod ňu dám moisturising krém, moja pleť môže pekne dýchať a zároveň vyzerá byť krásne porcelánová. Tento produkt odporúčam, ak máte záujem investovať do dobrého makeupu a nechcete na makeupe šetriť. Pri cene okolo 50 eur za 30 ml produkt to totiž asi nie je možné. Môžete si ho kúpiť napríklad tu

Tu je pár ďalších fotiek produktu, aby ste si vedeli predstaviť, o čom hovorím keď popisujem ich textúru a ich veľkosť. 

Používali ste niekedy nejaký produkt od Bobbi Brown? Boli ste spokojní? Ktorý typ produktov majú podľa vás najlepší? 


SaveSaveSaveSaveSaveSave

No comments:

Post a Comment