1 Nasklee | Móda, Beauty a Lifestyle : PREČO BLOGUJEM?

February 16, 2017

PREČO BLOGUJEM?Keď som mala blog Petush's, často sa ma ľudia pýtali, prečo blogujem. Niekedy len tak, zo zvedavosti a niekedy na to, aby si mohli zarýpať. 

Doteraz si pamätám situáciu, kedy mi na Facebooku písal akýsi chalan, že prečo blogujem a čo to má znamenať a či som zaľúbená sama do seba a prečo je môj blog o zbytočných kravinách (krotím slovník). 

To bolo chvíľu predtým, ako sa blogovanie začalo stávať trochu viac mainstreamovým, predtým ako sa spustili stránky ako "Dnes nosím" alebo refresherovské "najlepšie outfity" .. či tak nejak. Ako vidíte, veľmi sa v tom nevyznám, vďaka mojej dvojročnej pauze od celého tohto sveta. 

Myslím, že ani dnes nie je blogovanie (a to nehovorím o vlogovaní a "youtubingu") veľmi akceptované. Teda, myslím na Slovensku. Veľa ľudí blogerov odsudzuje .. často bez toho, aby o tom niečo vedeli. 

Každopádne, späť k pôvodnej téme. Prečo blogujem? Odpoveď bola vždy rovnaká. Pretože ma to baví. To je tá najjednoduchšia a najpravdivejšia odpoveď, aká je. 

Blogovať som začala pred rokmi, keď som mala 12, 13 rokov .. vtedy som počúvala skupinu Tokio Hotel a časom som začala počúvať aj iné nemecké kapely: Killerpilze, Panik (teda vtedy Nevada Tan) a iné .. 

Prvý blog, ktorý sme so Sonkou založili, bol o kapele Simple Plan. Soňa bola ich fanúšikom a ja som proste chcela mať blog. To však nefungovalo a tak sme to na nejakú dobu nechali tak, kým sme nezačali počúvať už vyššie spomenutých Panik. 

Vtedy sme vytvorili jeden z prvých blogov o nich, ktorý sa volal nevadatan-sk. Čoskoro z neho bol najnavštevovanejší blog o tejto kapele na Slovensku, druhý v Československu. Pred nami boli len cool-nevada-tan z Česka. 

S adminkami tohto blogu sme sa spoznali na koncerte kapely v Prahe. Super sme si rozumeli a keď Nevada Tan zmenili meno na Panik, založili sme nový, spoločný blog a boli sme bez konkurencie. Stal sa z neho najnavštevovanejší a najprofesionálnejší blog o kapele v Čechách a na Slovensku. 

V tej dobe som takisto brázdila ako admin po rôznych Tokio Hotel blogoch, až sme aj so Sonkou zakotvili na blogu sexibillatom, z ktorého sme takisto časom spravili jeden z najznámejších blogov o Tokio Hotel u nás. 

No .. a keď už som mala takých 16 rokov (ak si správne spomínam), založila som svoj prvý "súkromný" blog. Blog o sebe, o ktorom však vedelo len pár mojich kamarátok. Decoded. A neskôr The Stranger. 

Ako tak pozerám, zverejňovala som tam veci ktoré som mala rada (Favorites), fotky z akcií, grafiku z mojej tvorivej dielne, fan fictions, ktoré som vtedy písala .. a takisto nejaké "súkromné" články denníkového typu. 

No .. časom som to však chcela robiť na trochu vyššej úrovni a založila som "Petush's". Tento blog vznikol pred maturitou, resp. počas maturitného obdobia, lebo som potrebovala odreagovanie od učenia. Písala som väčšinou len také denníkové updaty k sebe a svojmu životu a časom som sa dopracovala k postom o mojich dovolenkách, veciach ktoré som si nakúpila, proste .. všetkom, čo sa dialo v mojom živote v pomaturitnom lete. A to teda pokojné nebolo. 

Neskôr som dokumentovala moje sťahovanie do Nemecka, celý môj život tam a začala som fotiť outfit posty a robiť sem-tam nejaký beauty tutoriál. Blog začínal byť známejší a ja som ho začínala brať trochu profesionálnejšie. 

A teda keď som sa presťahovala naspäť na Slovensko a nebola som schopná viesť blog na takej úrovni ako predtým, rozhodla som sa s ním skončiť. Venovala som sa menežovaniu jednej hudobnej skupiny, našla som si full time job a nemala som tu Soňu, ktorá mi predtým pomáhala tvoriť obsah na blog. Blog musel ísť bokom a ja som si stihla de-organizovať a potom aj re-organizovať život. 

Akonáhle sa mi to podarilo, začala som opäť cítiť potrebu tvoriť, zdieľať .. blogovať. A mala som okolo seba dvoch ľudí, ktorí perfektne dotvárali kreatívny team - Viktora a Viktorku. 

A tak vzniklo Nasklee a musím povedať, že ma to baví ešte viac, ako kedykoľvek predtým. Je to najmä tým, akých ľudí mám okolo seba a takisto tým, že som vyrástla. Som staršia, skúsenejšia, mám vycibrenejší vkus a konkrétnejšie predstavy o tom, čo chcem robiť. 

Tieto predtavy tvorí z obrovskej časti najmä tento blog.No comments:

Post a Comment