1 Nasklee | Móda, Beauty a Lifestyle : KRAKOW - DOJMY

January 29, 2017

KRAKOW - DOJMY


Ahojte! 

Ešte v októbri 2016 sme s priateľom boli na trojdňovom výlete v Krakowe. Je to ešte stále môj najobľúbenejší spoločný trip, tak som si povedala, že sa s vami podelím o pár fotiek. 

Napriek tomu, že to bola už moja druhá návšteva Krakowa, bola prvá poriadna. Mohla som si ísť kam som chcela, vidieť čo som ja chcela vidieť. Na tej prvej som totiž bola zo strednej a tam si človek veľmi nenavyberá. 

Strašne sa mi páčilo prechádzať sa po starom meste, návšteva časti mesta zvanej Kazimierz, učenie sa viac a viac o histórii v múzeách .. a to úžasné jedlo!

Tu sú fotky, vždy s krátkym komentárom .. 

Počas cesty do Krakowa buď pršalo, alebo snežilo .. áno, v Októbri sme cestovali cez zasnežené hory!



Táto fotka bola zachytená na Hlavnom námestí (Rynek Glowny) - boli tam mnohé koče s koňmi, ktoré krásne dopĺňali historickú atmosféru. 


Odfotili sme pár "outfit of the day" fotiek .. 



Ale keďže bola šialená zima, minimálne teda mne v tejto koženej bundičke, rozhodli sme sa že nastal ten správny čas teplo, jedlo a trochu whiskey coly. Tak sme utekali do Hard Rock Café, ktoré sa nachádza priamo na Hlavnom námestí. 



A najedli sme sa fakt geniálne! Aj po Krakowe som stále túžila po tých výborných red hot karfiolových kúskoch, tak som sa ich naučila pripravovať! Recept čoskoro .. 




Po obede (a po návšteve Zary, v ktorej som si kúpila šál z prvej fotky, ako aj môj ovčí kabátik neskôr večer, keď už som totálne premrzla), sme sa rozhodli navštíviť Kazimierz. Na ceste tam sme našli stánok s českým trdelníkom, ktorým sa samozrejme nepohŕda! Veď sme v Hard Rocku nemali žiaden dezert .. 



V štvrti Kazimierz sme navštívili Tempel synagógu a Galicia - židovské múzeum. Cestou naspäť do bytu, ktorý sme našli cez airbnb.com, sme sa rozhodli zastaviť sa na snack v Hummus & Happiness




Dúfam, že sa vám fotky páčia. Tu je aj malá instagram koláž so všetkými fotkami, ktoré som postovala na insta kým sme boli v Krakowe.


S láskou, Petush .. Nasklee!




No comments:

Post a Comment